Które zawody wymagają odzieży ochronnej

Niektóre z prac wykonywanych przez ludzi wymagają odpowiedniego podejścia, środków ostrożności. W dowolnym zakładzie pracy, począwszy od sklepów spożywczych, przez supermarkety, gdzie pracownicy ogólnie parają się sprzedażą i przenoszeniem towaru, do pracy przy taśmach produkcyjnych i w sztolniach, musi się przebyć odpowiednie, najczęściej krótkie, ale niezwykle istotne szkolenie BHP.

praca-1
Szkolenie to ma na celu wykazanie, jakie niebezpieczeństwa potrafią czekać w zakładzie pracy i co właściwie robić, jak już z tego typu sytuacją człowiek się spotka. Redukuje to ryzyko niedogodności nie tylko samego zatrudnionego, ale również zatrudniającego, który w obrębie zakładu pracy ponosi odpowiedzialność za zdrowie i ewentualne zagrożenia bezpieczeństwo zatrudnionych.

Niektóre zawody wymagają wykonywania obowiązków w hałasie. Może to tyczyć się pracy przy konstrukcji dróg albo generalnie budowlanki – hałas maszyn, urządzeń prądotwórczych, żurawi czy chociażby trywialne łomotanie młotem w żelazne elementy konstrukcji powodują duży hałas, który z chwili na chwilę powoduje czasowy niedosłuch. Jeśli środki bezpieczeństwa nie zostaną podjęte, pracownik może zostać narażony nie na czasowe, ale nieodwracalne ubytki słuchu. Najbardziej banalnym i najefektywniejszym środkiem są nauszniki ochronne, które tłumią głośne dźwięki o kilkadziesiąt decybeli. To prawda uniemożliwia to zrozumienie mowy i słyszenie otoczenia, ale fakt jest taki, że przy dźwiękach młota pneumatycznego czy funkcjonowaniu innych głośnych urządzeń mowy i tak nie da się zrozumieć. Z tego powodu roztropnie jest zadbać o słuch i nie narażać go na trwałe ubytki.

W wolnej chwili

Outsourcing księgowy dla rozsądnych firm

Wprowadził: iStock.com
Firmy ostatnio zlecają obsługę finansów zewnętrznym firmom. Ułatwia to przede wszystkim duża oszczędność. Czy powinniśmy skorzystać z usług firm zajmujących się outsourcingiem?


praca-2
Kolejnym zawodem zmuszającym do stosowania odzieży ochronnej, choć niezbyt wyszukanej, jest zawód lekarza, pielęgniarki czy ratownika medycznego. Nie jest sekretem, jak groźne mogą być drobnoustroje żyjące w ciałach pacjentów, z którymi mają styczność medycy. Do ich zasadniczego wyposażenia należą jednorazowe rękawice ochronne zrobione zazwyczaj z lateksu. Są cienkie, toteż nie pozbawia to zmysłu dotyku, skądinąd bardzo istotnego w tej branży, a jednocześnie efektywnie ograniczają styczność z bakteriami i wirusami. Rękawice ochronne nieco odmiennego rodzaju są używane w dużo bardziej trywialnym zawodzie: pracy na stoisku mięsnym w sklepie spożywczym. Może się to wydawać trochę zabawne, ale tutaj także bardzo skutecznie zmniejsza ryzyko przenoszenia chorób i brudu zastosowanie elementu odzieży ochronnej, którym są rękawice foliowe. Również jednokrotnego użytku, po użyciu przeznaczone od razu do wyrzucenia. pielęgniarki - (specjalizacja ginekologiczno-położnicza dla pielęgniarek) ale - fss-finanse.pl -
Podpatrzone na:
Wprowadził: S.S.
18-07-12 10:38:42
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.