Analiza sytuacji zatrudnienia wśród młodych ludzi

Ostatnie czasy dobitnie zaprezentowały, że młodzi ludzie dokładnie powinni rozważyć wybierane kierunki studiów, gdyż nietrafiony wybór może skutkować później problemami w znalezieniu zatrudnienia. Jakie zatem profesje są godne uwagi i na co zwrócić uwagę przy aplikowaniu na studia? Pytamy o to ludzi pracujących w różnych branżach.

prawo i praca
Z pewnością często wybierane, sprawdzone zawody jak prawnik czy lekarz są jak najbardziej w cenie – tłumaczy pan Janusz, którego najważniejszą działalnością jest. Wymagają one bardzo dużych nakładów wysiłku, ale jest całkiem możliwe zdobycie pracy po ukończeniu prawa. Całkiem są pomocne znajomości przy aplikowaniu do renomowanej kancelarii, ale nawet bez nich ambitna i zdolna osoba sobie poradzi.

W wolnej chwili

Różne ścieżki rozwoju po prawie

sędzia
Regularnie słyszymy, że ktoś myśli o pracy prawnika. Droga do sukcesu jest tu rzecz jasna bardzo kręta i ciężka. Niezbędne jest doświadczenie i znajomość na kilku dziedzinach, co potwierdzi każdy. Mimo to samo powiedzenie prawnik jest bardzo ogólne. Jakie zawody czekają na absolwenci po tych studiach?


Innymi studiami godnymi atencji są na pewno studia techniczne. Branża IT nieustannie się rozwija i ludzie po studiach inżynierskich nie mają dużych problemów ze znalezieniem pracy. Jak zaznacza pan Mariusz, trzeba mieć świadomość że w tej branży też są bezrobotni. Warto zdecydować się na taką specjalizację, na którą jest wzięcie jak choćby administracja.

Dobrego zastanowienia się wymagają studia humanistyczne. Kierunki jak historia nie mają zbyt dużej przyszłości jeśli rozpatrywać je w kwestii takiej jak stabilność zatrudnienia. Jedną z przyczyn tego coraz mniejsza liczba urodzeń oraz coraz mocniejsze znaczenie sektora technologicznego.

zatrudnienie
Istotne jest też miejsce zatrudnienia. Wielkie miasta jak Warszawa, Wrocław czy Rzeszów mają dużo więcej możliwości znalezienia pracy niż mniejsze miejscowości, gdzie jest duże bezrobocie. Jak stwierdza pan Andrzej, jeszcze inny prawnik, o wiele łatwiej przedstawić obsługę prawną w Krakowie niż w innych częściach Polski. Wystarczy wyszukać , by zobaczyć ile jest wyników.

Warto przede wszystkim nie zapominać o praktyce – mówią zgodnie nasi goście. To ona a nie noty ze studiów czy nawet ranga studiów mogą zaważyć na tym, jaką pracę zdobędziemy. prawnik - adwokat Puławy jak (http://naprawasilownikow.pl/oferta/naprawa-pras-oraz-silownikow-hydraulicznych/)
Podpatrzone na: adwokaci-tytko.pl
Wprowadził: S.S.
18-07-12 10:38:19
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.