Gdzie wykorzystuje się odlewy żeliwne

Odlewnictwo jest odnogą przemysłową produkującą elementy wykorzystywane w wielu różnych branżach. Czasami nawet nie mamy świadomości, jak dużo elementów robionych jest właśnie przy użyciu techniki odlewania. Oczywiście są różne gatunki żeliwa. Na przykład żeliwo szare, ciągliwe, białe, sferoidalne. Wymagają odmiennych technik odlewania, odmiennych umiejętności.

Odlewy często wykorzystuje przemysł maszynowy – stocznie, zakłady budowy maszyn. Odlewnie wyrabiają elementy maszyn przeznaczonych dla rolników, linii produkcyjnych itp. Ale to oczywiście nie jedyna metoda stosowania odlewów. Używa się ich również w produkcji aut, armatury sanitarnej i mnóstwa innych. Odlewnie żeliwa mają również często w ofercie elementy ozdobne. Wszelkiego rodzaju wykończenia słupków ogrodzenia, różnorodne kolumny ozdobne, fragmenty ogrodzeń i mnóstwo innych.

Odlewy
Podpatrzone na: www.alwro.com.pl
Odlewnie zaopatrują także przemysł energetyczny, wyrabiając na przykład obudowy wszelkiego typu. Istotne jest, by takiego typu przedsiębiorstwa miały odpowiednie certyfikaty dokumentujące ich starania w kierunku ochrony środowiska naturalnego. Ciężki przemysł może spowodować w środowisku nieodwracalne szkody. Z tego powodu właśnie niezwykle istotne jest żeby w procesie produkcyjnym zachowywane były odpowiednie procedury bezpieczeństwa. Różnego typu normy nakłada oczywiście prawo, tak polskie jak również prawo Unii Europejskiej. Oczywiście, funkcjonują firmy, które nie przywiązują wagi do ochrony środowiska. Można nakładać na nie kary, ale zwykle nie są one na tyle wysokie, by były dla zakładu dotkliwe, zatem przez to nie są skuteczne. To ogromnie przykre, że ten temat traktuje się po macoszemu, a hałas się robi dopiero gdy wypłynie jakaś większa afera.

W wolnej chwili

Radcy prawni - jakim sposobem znaleźć się w labiryncie prawa?

Prawo
Wprowadził: controlarms
Podpatrzone na: www.flickr.com
Obecnie coraz więcej osób, zazwyczaj będąc tego zupełnie nieświadomymi, popada w różnorakie problemy z prawem. Przyczyn wspomnianych zjawisk upatruje się przede wszystkim w niskiej świadomości prawnej dużej części społeczeństwa. Niełatwo jednak o takową, skoro w wielorakich dziedzinach normy zmieniają się w bardzo szybkim tempie.


Przemysł odlewniczy ma się w naszym kraju całkiem nieźle i nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić w ciągu najbliższych lat. Nadal jest popyt na żeliwne odlewy różnego typu, w odlewniach nie ma zastojów, zwykle mają swoich stałych kontrahentów, zatem praca tam jest stosunkowo stabilna. Jest oczywiście niezwykle męcząca, niesie ze sobą ryzyko, jest niebezpieczna i wyczerpująca, ale niezbędna. przemysł (pełna treść) Przemysł - adres tej strony -
Podpatrzone na: Odlewy
18-07-12 10:38:23
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.