Jak dbać o wynajęty dom

Własny dom to marzenie każdego z nas. Wśród codziennych obowiązków i zajęć, dom poza miastem, oznacza spokój, ciszę oraz odpoczynek. Wiele trudności takich jak szybkie tempo życia czy kłopoty w uzyskaniu kredytu, powodują, że marzenie to często odchodzi w niepamięć.

Jednak nie wszystko jest jeszczestracone. Coraz większe grono zwolenników zyskują domy budowane pod klucz. Takie domy pod klucz to doskonałe rozwiązanie, zwłaszcza dla tych osób, które z różnych względów nie mogą pozwolić sobie na częste wizyty na budowie. Domy "z paczki" stawiane są bardzo szybko. W stanie surowym zamkniętym może być gotowy już nawet po 20 dniach, z kolei gotowy, w stanie deweloperskim po ok. 5 miesiącach. Oczywiście wiadomo, że podstawą każdej budowy, prócz dobrych fachowców i materiałów budowlanych są odpowiednio dobrane narzędzia budowlane oraz projekty domów.

Nawet do pozornie łatwych prac, często potrzeba różnorodnych narzędzi. Większość z nich dostępne są w dużych marketach budowlanych. Stąd przed rozpoczęciem prac, warto zastanowić się, które narzędzia będą nam potrzebne i zaopatrzyć się w te niezbędne.

Jednak nie dla wszystkich, budowa domu jest najlepszym rozwiązaniem. W niektórych przypadkach odpowiednim rozwiązaniem jest wynajęcie domu. Taka umowa, jest spisana na czas określony lub nieokreślony i prócz zasadniczych danych ustala wysokość czynszu płaconego przez najemcę.
Innym, równie dobrym rozwiązaniem jest dzierżawa nieruchomości. Dzierżawa jest to typ umowy prawa cywilnego, w której zawarte są dane osoby wydzierżawiającej i dzierżawcy, opis lokalizacji, przeznaczenia i wielkości nieruchomości oraz wysokość, termin i sposób płatności czynszu dzierżawnego. Wypowiedzenie umowy dzierżawy jak i
umowy najmu następuje po uprzednim powiadomieniu o takim zamiarze.

Nie zważając na to czy wynajmujemy dom czy jesteśmy jego właścicielami, bardzo chętnie dbamy o to by teren dookoła niego był zielony i zadbany. Większość z nas marzy o własnym ogrodzie, w którym w ciszy i spokoju, będziemy mogli odpocząć. Interesująco zaprojektowany sprawi, że będziemy z dumą prezentować swoje dzieło odwiedzającym nas przyjaciołom. Oczywiście inne możliwości urządzenia ogrodu da nam duża działka, z kolei całkiem inna ta o mniejszej powierzchni. Zagospodarowując w atrakcyjny sposób działkę która sąsiaduje z naszym domem, a szczególnie salonem, uzyskujemy dodatkową przestrzeń, która optycznie pozwoli nam powiększyć część wypoczynkową naszego domu.

Zanim zajmiemy się urządzeniem naszego ogrodu, warto określić wielkość naszej działki. Przydomowy ogród o dużej powierzchni powinien mieć aranżację dynamiczną, zmieniającą się wraz z porami roku. Najlepiej wyglądać w nim będą rośliny posadzone w luźnych, malowniczych grupach. Dobierając nasadzania skupiamy się na drzewach i krzewach, natomiast byliny powinny być uzupełnieniem kompozycji. Dobrym rozwiązaniem będzie też podzielenie ogrodu na kameralne, mniejsze części. Dzięki temu znajdziemy miejsce na plac zabaw dla dzieci, ogródek warzywny, czy kącik wypoczynkowy.

Dodatkowo, zewnętrzne parapety można ozdobić kwietnikami, tak aby nasz dom był ślicznie ozdobiony i przyciągał pełne zachwytu spojrzenia przechodniów. Mając do obsadzenia tylko kilka kwietników, warto dobrać kwiaty o różnej porze kwitnienia. Ozdoby na parapet to bardzo istotny element naszych okien.Wczesną wiosną doskonale będą wyglądać gatunki odporne na zimno, takie jak bratki i stokrotki. Późną wiosną, w zależności od stanowiska, można posadzić pelargonie, petunie, begonie, czy niecierpki. Natomiast jesienią dekoracyjne będą byliny oraz niewielkie krzewinki. Okazale będą również wyglądać chryzantemy lub wrzosy.
18-07-12 10:38:18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.