Kredyt na kredyt

Polacy bezustannie zaciągają kredyty. Często decydują się na dodatkowe propozycje banków, korzystając z kart kredytowych czy kredytów odnawialnych w ramach konta osobistego. Jeśli zobowiązań jest sporo i przekraczają one comiesięczne dochody, nietrudno popaść w długi. W takich sytuacjach warto zastanowić się nad kredytem konsolidacyjnym.

karta kredytowa Visa
Wprowadził: reynermedia
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Dzięki rozłożeniu spłaty na dłuższy okres, mamy zapewnione nawet kilkukrotne obniżenie miesięcznej raty. Dodatkowo, nie jesteśmy skazani na ciągły stres czy zmieścimy się w terminach i sumach spłaty zaciągniętych kredytów. Konsolidowane kredyty mogą pochodzić z różnych banków. Istnieje też możliwość ich przewalutowania. Występują dwa rodzaje kredytów konsolidacyjnych: hipoteczny i gotówkowy. Pierwszy jak sama nazwa wskazuje, wiąże się z zabezpieczeniem hipotecznym, ale przyznawany jest na dłuższy okres z mniejszym oprocentowaniem na wyższe sumy. Kredyt gotówkowy możemy otrzymać na mniejszą sumę i na nieco gorszych warunkach, jeśli chodzi o odsetki. Bank jednak w tej sytuacji nie żąda zabezpieczenia.

podpisanie dokumentów o kredyt
Wprowadził: 24oranges.nl
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Ratę kredytu płacimy w jednym banku, przez co przy terminowej spłacie okażemy się pewnym klientem. Warto także zastanowić się czy i jak wielkie oszczędności przyniesie nam konsolidacja kredytów. Wadą kredyty konsolidacyjnego hipotecznego jest to, iż, wraz z ”rozciągnięciem” okresu spłaty, rośnie suma odsetek do spłacenia. Powinniśmy więc być świadomi, że choć posiadamy niższe raty, to koszt kredytu jest większy, niż standardowych kredytach. Jednak należy pamiętać, że dla klientów banków mających problemy z terminową spłatą rat, wciąż jest to satysfakcjonująca oferta. Jeżeli chodzi o rozliczenie transakcji, obowiązek ten oczywiście ciąży na banku, w którym ubiegamy się o kredyt konsolidacyjny.

Przed podjęciem decyzji o kredycie konsolidacyjnym należy przemyśleć finansowe możliwości i liczyć się z obowiązkami. Czy jesteśmy gotowi na spłatę pożyczek przez lata? Czy wzbudzają w nas obaw dodatkowe koszty? Jeśli jednak ma to nam pomóc ”wyjść na prostą”, a miesięczna rata nie jest większa od sumy pozostałych kredytów - konsolidacja jest dobrym rozwiązaniem.
18-05-07 07:08:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.