Wilgotność w mieszkaniu

nagrzewnice elektryczne
Podpatrzone na: www.klimatop.pl
Normalna {wilgotność powietrza mieści się pomiędzy 45% a 55%. Przekroczenie tego przedziału doprowadzi nie tylko do wytworzenia się pleśni na ścianach, ale również do konkretnych zdrowotnych problemów. Gdy jakiegoś dnia zauważymy zatem, że w kuchni albo w łazience, w pokoju na ścianie wyraźnie widać podejrzany nalot, możemy być pewni, że musimy zbadać jak duża jest wilgoć w naszym domu. Przyda się również klimatyzator przenośny.


Za duża wilgotność Może być zaskoczeniem, jednak poziom wilgoci w mieszkaniu podnosi się przez domowe obowiązki, takie jak kąpiele, prasowanie i gotowanie. Jeżeli wliczymy do tego nieodpowiednią {wentylację w mieszkaniu, to zostaniemy zmuszeni poprosić o pomoc. By pozbyć się grzybów ze ścian, musimy osuszyć pokój.

W wolnej chwili

Technologie zastosowane w energooszczędnym domu

kable
Wprowadził: http://www.sxc.hu
Podpatrzone na: http://www.sxc.hu
Kto z nas nie marzy o własnym domu? Jednak posiadanie go nie jest wcale tak nietrudną sprawą. Najważniejszym i decydującym elementem są względy finansowe. Gdy jednak uda nam się już nagromadzić wystarczającą sumę wybudowanie czy kupno, także wybrać ten jeden jedyny oglądając różne projekty domów, to warto pomyśleć nad rozwiązaniami wspomagającymi nam podczas już korzystania nie wyrzucać pieniędzy na darmo. Więcej cennych informacji można znaleźć na serwisach budowlanych. Są tam najlepsze projekty opracowane przez zawodowe biura architektoniczne.


nagrzewnice gazowe
Podpatrzone na: www.klimatop.pl
Walcz z wilgocią Jeżeli zareagujemy w odpowiednim momencie, zauważyliśmy kłopot i grzyby nie rozprzestrzeniły się i nie zdążyły wniknąć w fakturę ściany, jest szansa, że można tylko uzbroić się w specjalne osuszacze powietrza, umożliwiające nam zniwelować wilgoć do odpowiedniego poziomu. Do tego celu mogą posłużyć nam też nagrzewnice powietrza. Naturalnie najbardziej potrzebne w domach są takie urządzenia na prąd, które nie są tak trudne jak {gazowe i można je dowolnie przestawiać.

Osuszanie nie wystarczy Jak już pokonamy problem grzybów obowiązkowo dopilnujmy, by wilgotność trzymała się tylko na wymaganym poziomie. By nie przesadzić w drugą stronę i nie wysuszyć mieszkania dobrze jest – przede wszystkim w nasilonym {sezonie grzewczym – włączyć nawilżacze powietrza. Mają one najczęściej formę glinianych miseczek instalowanych na grzejnikach. nagrzewnice (zobacz|sprawdź nagrzewnice gazowa) wilgoć - kliknij w link -
Podpatrzone na: Uni-lux.pl
Wprowadził: Adrian
18-07-12 10:38:32
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.