Jak pojechać na niezapomniane wczasy w Polsce

Kaszuby
Wprowadził: glencharnoch
Podpatrzone na: www.flickr.com
Patrząc na ceny, czasami bardziej przyjazne okazują się wczasy w nad Morzem Śródziemnym niż w Polsce. Sprytni jednak zwykle sobie radzą. Polskie morze to najlepsze miejsca na odpoczynek. Jak wyjechać na najlepsze wakacje?

Agroturystyka przyjęła się u nas na dobre, a Sieć pozwala na wyłapywanie najlepszych okazji. Jeśli chcemy zaplanować wyjątkowo miłe wakacje, warto zrezygnować ze spontaniczności. Rezerwacja dużo wcześniej pozwala zwykle na sporą oszczędność, dzięki której można przykładowo przedłużyć pobyt. Pytanie zwykle brzmi: dokąd jedziemy na urlop? Nie tak łatwo się zdecydować, bo malowniczych zakątków u nas jest bardzo dużo.

W wolnej chwili

Gdzie latamy na wakacje w super cenie?

Morze
Wprowadził: Justin De La Ornellas
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
W okresie letnim każde biuro podróży oferuje wyjazdy last minute. To genialna sprawa - pozwala oszczędzić całkiem sporo pieniędzy, a dodatkowo ta nutka niepewności - bo właściwie może się stać tak, że interesująca oferta zjawi się w ciągu kwadransa, a za 12 godzin będziemy wylatywać na wakacje.


Wakacje nad Bałtykiem Pogoda nad polskim morzem bywa niewdzięczna dla pragnącego ciepła turysty, jednak to nie może zaważyć na planach. Na pewno każdy ma dobre wspomnienia związane z pięknymi i piaszczystymi plażami, więc warto zaplanować urlop dokładnie tam. Warto jednak uwzględnić problemy pogodowe i pojechać na taką część wybrzeża, w której nie ma takiej opcji, by się nudzić – warto udać się samochodem. Od razu więc wydają się Kaszuby. Mnóstwo zieleni, jezior i w końcu morze – to jeden z najpiękniejszych regionów w naszym kraju.

Domki letniskowe na Kaszubach lub na przykład wynajem pokoju w uroczym domku to faktycznie nieduży koszt. W serwisach zakupów grupowych łatwo znaleźć promocyjne noclegi. Idealnym pomysłem okazują się wakacje w małej wiosce, nieco z daleka od tłoku – więc można zyskać ciszę i spokój na plaży. Okolice Karwi i Jastrzębiej Góry są wyjątkowo urodziwe, a oprócz tego są tak blisko cywilizacji, że łatwo zmienić klimat na imprezowy w dowolnym momencie.

Lokując się tak naprawdę niedaleko półwyspu i zabytkowego Gdańska, nie można się nudzić nawet jeśli temperatura spada do 15 stopni. Nie ma potrzeby grać w karty i narzekać, każdy może pojechać i pozwiedzać architekturę Gdańska, przespacerować się wzdłuż wybrzeża w Gdyni, a oprócz tego poparadować na najsłynniejszym molo.

Oprócz architektonicznych i typowo miejskich rozrywek, warto zrobić sobie wycieczkę po Kaszubach. Dzięki temu łatwiej zrozumieć, dlaczego ta część kraju nazywana jest Szwajcarią kaszubską.
Podpatrzone na: www.domki-letniskowe.pl/
Wprowadził: A.T.
18-07-12 10:38:46
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.