Nowinki techniczne u stomatologa

Kto z nas nie ma w pamięci doprowadzających do płaczu wizyt u stomatologa pod koniec lat osiemdziesiątych? Te paskudne korytarze publicznej przychodni, z obdrapanymi z tynku sufitami pomalowanymi farbą olejną co poniektórych straszą do dziś. Kompletu okropnego obrazu dopełniała niezbyt przyjaźnie uśmiechnięta pani dentystka, z okropnym, świergoczącym wiertłem, które zaraz wejdzie z łoskotem w nasze nieprzygotowane, niczego niepodejrzewające szkliwo.
Mały Pacjent u dentysty
Wprowadził: Bird&Co Sp. z.o.o.
Podpatrzone na: Bird&Co Sp. z.o.o.
Szczęśliwym trafem, dziś dużo się zmieniło. Rozpoczynając od samych przychodni, do umiejętności stomatologów (w końcu dentystyka to jedna z obecnie najbardziej wybieranych specjalizacji na medycynie, a doszkalające kursy stomatologiczne są codziennością). Najbardziej znacząca zmiana zaszła jednak w sprzęcie stomatologicznym. Nie zobaczymy już dziś przestarzałych i tak źle się kojarzących świdrów rodem z późnego PRL, ani plomb po założeniu, których zapach z ust był okropny przez kilka dni.

Teraźniejsza technika dentystyczna poszła w stronę jak najmniejszego bólu, w końcu strach przed wizytą u stomatologa (zobacz ortodonta) jest dość powszechny nie tylko w Polsce. Teraz standardem są wiertła wysokoobrotowe, które są dużo cieńsze, a przez co bardziej wydajne od swoich poprzedniczek. Borowanie mniej bólu, niż zabiegi wykonywane przy użyciu starych wierteł.

Kolejnym elementem dzisiejszego gabinetu stomatologicznego są ultranowoczesne lasery stomatologiczne, pozwalające na wykonywanie specjalistycznych operacji na zębach i dziąsłach z dużo większą niż dotąd dokładnością. Dodatkiem (ale jakże ważnym!) jest to, że operacje, w jakich wykorzystuje się lasery są praktycznie bezbolesne.

Specjalistyczne operacje teraz jedynie z laserem. Doświadczony stomatolog, mając na wyposażeniu taki laser diodowy wielkości długopisu, może w kilka minut wykonać procedurę zakładania nici retrakcyjnych. W odróżnieniu od operacji, przy których stosuje się tradycyjne narzędzia, w tym przypadku nie mamy niebezpieczeństwa kontaktu narzędzi z stalowymi wypełnieniami, co może prowadzić do porażenia operowanego prądem. Laser diodowy wypala malutkie otwory, które są dokładnie widoczne, co znacznie ułatwia lekarzowi wykonywanie zabiegu.


W wolnej chwili

Medycyna estetyczna w gabinecie

dermatologia, skóra
Wprowadził: Luke Lehrfeld
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Wellderm to wyjątkowe Centrum oferujące bardzo szeroki zakres zabiegów z dziedzin: dermatologia estetyczna, medycyna estetyczna czy dermatochirurgia. Nie licząc tych zabiegów w ofercie Wellderm znajduje się obszerna oferta zabiegów pielęgnacyjnych i upiększających. Mezoterapia bezigłowa pozwala w krótkim czasie i bezinwazyjnie dostarczyć skórze niezbędnych składników odżywczych. Wykorzystuje się w tym celu zjawisko elektroporacji, czyli zwiększenia przepuszczalności błon komórkowych. W skutek tego substancje aktywne mogą być bez trudu i natychmiastowo dostarczone w głąb skóry.
Podpatrzone na: http://www.aurident.pl/
18-08-11 07:11:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.