Czym jest system ERP?

Niemal każda znacząca organizacja, bez względu na to, czy jest to przedsiębiorstwo, urząd czy innego typu instytucja, jest zaopatrzona w odpowiednie oprogramowanie erp, które jest znakomitym narzędziem wspomagającym zarządzanie w różnych obszarach, czasami istotnych dla ich funkcjonowania. Tak więc aplikacje te mogą obsługiwać procesy zachodzące w księgowości, finansach, działach HR, mogą trudnić się kompleksowym przygotowaniem produkcji oraz jej sterowaniem, logistyką, planowaniem i realizacją sprzedaży oraz logistyką i zarządzaniem jakością.
komputery
Wprowadził: www.sxc.hu
Podpatrzone na: www.sxc.hu
Wszystko to w zależności od organizacji, w jakiej są implementowane, jej specyfiki, złożoności procesów biznesowych, jakie w niej występują i wielkości danej firmy czy instytucji. W firmach, w których przeprowadza się wiele operacji finansowych, na pewno rozbudowane będą moduły powiązane z księgowością i finansami, natomiast w organizacjach zatrudniających dużą liczbę pracowników ważne będą moduły wspomagające zarządzanie kadrami.

W wolnej chwili

Jakie systemy warto wdrożyć, by sprawnie zarządzać firmą?

WD SmartWare 1.3
Wprowadził: Tabasco PR
Podpatrzone na: Tabasco PR
Kluczową sprawą przy wyborze odpowiedniego systemu jest sprecyzowanie celów firmy oraz jej kierunków biznesowych. Aby je zdefiniować, niezbędna jest znajomość zalet przedsiębiorstwa i jego słabych punktów. Bardzo istotną sprawą jest także znajomość rynku i skali zapotrzebowania na konkretną usługę lub produkt. Profesjonalne programy dla firm, wspomagają ich działanie i podnoszą konkurencyjność na rynku. Z tego względu warto przemyśleć, jaki system dla firm jest korzystny dla naszej działalności.


Wiele czynności w systemach zachodzi w sposób automatyczny, co pozwala oszczędzać czas, a co za tym idzie koszty działania firmy. Systemy ERP ułatwiają synchronizację przepływu danych między określonymi działami w firmie i dzięki temu usprawniają i skracają proces podejmowania decyzji. Są także w stanie zapewnić duży poziom bezpieczeństwa i ochronę danych wrażliwych dzięki temu, że stosują nowoczesne, zaawansowane techniki nadawania uprawnień. Wdrażanie systemu ERP jest oczywiście długim i złożonym procesem.

Wdrażający system musi najpierw przeprowadzić określone badania w firmie, które ułatwią określenie obszarów, gdzie zastosowanie systemu przyniesie wymierne, oczekiwane korzyści, a także zdefiniować parametry, za pomocą których będzie to mierzone. W związku z tym niemal każda implementacja jest inna i „skrojona na miarę” klienta. Jeśli przy wykorzystaniu określonych narzędzi chcemy osiągnąć postawione cele, rozpoczyna się proces instalacji systemu, który powinien uwzględnić techniczne możliwości klienta, a często wiąże się też z zakupem nowego sprzętu.

Po zainstalowaniu systemu mamy fazę testów, która powinna dać pewność prawidłowego funkcjonowania systemu. Zakończony proces implementacji z reguły nie kończy współpracy klienta z dostawcą. Najczęściej współpracują nadal i dostawca prowadzi opiekę nad funkcjonującym systemem, dostarcza do niego up-grady, nowe regulacje prawne itp.
13-04-03 16:25:46
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.