Tynki, ściany i posadzki – jakie wybrać rodzaje

Prawo budowlane powinno być obowiązkową lekturą każdego, kto decyduje się na budowę domu.
Prócz informacji administracyjnych poprzedzających proces budowlany, przez przebieg budowy, etapy, sankcje i odbiór, posiada listę materiałów budowlanych dopuszczonych do użytku w Polsce.
Warto o tym pamiętać wybierając projekty domów. Portal budowlany Projektoskop to przede wszystkim zaawansowana wyszukiwarka, gdzie można odnaleźć różnorodne projekty domów.

Znajdują się tutaj gotowe projekty domów wykonane przez fachowe biura projektowe.

Baza zawiera przykładowo projekty domów parterowych,projekty małych domów jednorodzinnych czy nowoczesne domy .

Każdy, szukający pomysłu na swój wymarzony projekt domu, odnajdzie coś dla siebie.
Wybór każdego materiału budowlanego jest nad wyraz istotny. Jeśli budynek ma być inwestycją trwałą, a nie skarbonką bez dna, warto wydać więcej. Do sklepów wchodzą coraz nowsze materiały budowlane. Popularna moda na eko-egzystencję na dobre zagościła także w budownictwie. Nie wszystko z podpisem „eko” jest dobre dla środowiska.

Każdemu budującemu z pewnością zależy na czasie. Oczekiwanie na koniec prac jest bardzo emocjonujące. Jeszcze więcej emocji podczas prac wykończeniowych może dostarczyć pokrywanie ścian tynkiem z agregatu. Niezmiernie szybki efekt. Tynki maszynowe pokrywane są równomiernie i jednowarstwowo, za pomocą sprężonego powietrza. Ciśnienie umożliwia osiągnięcie właściwej przyczepności, ponieważ zaprawa wyrzucana jest poprzez końcówkę natryskową z wielką siłą. Po natrysku, zaprawa rozprowadzana jest przy pomocy dużej łaty o profilu h. Później po upływie około 100 minut, powierzchnię wyrównuje się przy pomocy łaty trapezowej. Po zwilżeniu tynku wodą, przy pomocy pacy gąbczastej, eliminuje wszelakiego rodzaju nierówności. W momencie tynk gipsowy odrobinę wyschnie, należy wyrównać go kielnią szwajcarską.

Jeśli w pomieszczeniu są skośne ściany połaciowe warto je odpowiednio zabezpieczyć używając folie izolacyjne. Także na połaciach dachowych. Przeważnie skosy są okładane płytami kartonowymi i nie wymagają tynkowania. Trwałość płyt i ocieplenia zależy właśnie od izolacji przeciwwilgociowej.

Wierzchnią powierzchnię posadzek można układać dopiero po zrobieniu ścian i sufitów. Zapobiega to zniszczeniu nowych podłóg.
A jaką posadzkę wybrać? To jest zależne m.in. od przeznaczenia i natężenia użytkowania pokoju, a również pomysłu na udekorowanie wnętrz. Inne podłogi nadają się dla stylu nowoczesnego, a inne dla stylu tradycyjnego, gdzie decydujemy się zakupić antyki. Obecnie w sprzedaży do wyboru jest wielka ilość posadzek – posadzki drewniane, posadzki betonowe czy kamienne. Wszystko zależne jest od naszego gustu przyszłych mieszkańców.

Wybór dodatków to też wybór odpowiedniego oświetlenia punktowego jak: abażury, kinkiety i żyrandole. Wbrew pozorom to dość trudna sprawa aby nie przekroczyć granicy dobrego smaku i zwykłego kiczu.

materiały budowlane zweryfikuj te opinie
18-07-12 10:38:32
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.