Zimowe opony kup latem!

Opony
Wprowadził: www.sxc.hu
Podpatrzone na: www.sxc.hu
Za oknem lato w pełni, gorąco i nikt z nas na pewno nie myśli o tym co będzie w grudniu, a przecież to świetny moment, aby zaplanować kupno nowych opon zimowych do naszego auta. Większość pośredników sprzedaży w sezonie letnim sprzedaje je po niższych cenach. Naturalnie są to nieużywane opony, w doskonałym stanie, lecz sprzedawcy muszą opróżnić magazyny przed zakupieniem tegorocznych modeli. To właśnie główny powód letnich przecen.

Opony zimowe to bardzo znaczący element wyposażenia samochodu. Są bardzo ważne, gdy chodzi o bezpieczeństwo, dlatego nie bywajmy tej sprawy. Wciąż dzieje się tak, że właściciele samochodów w ogóle nie wymieniająj opon na dostosowane do zimowych warunków. Bronią się głupimi argumentami, jak na przykład ten, że nie poruszają się autem zimą, że przecież prowadzą ostrożnie itp. To błąd i głupota! Do wypadku nie trzeba dużo, wystarczy kawałeczek oblodzonej nawierzchni, aby auto zaczęło tańczyć na jezdni. Są niestety wciąż kierowcy, którzy szczycą się tym, że nie używają zimowych opon. To postawa godna pożałowania. Mało, że uszkadzają letnie opony, które przecież są w inny sposób zrobione niż zimowe, to w dodatku stanowią niewyobrażalne zagrożenie dla siebie i dla wszystkich innych uczestników ruchu drogowego. To przykre, ale nadal bywają ludzie tak bardzo pozbawieni wyobraźni i aż tak nieodpowiedzialni.

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest niezwykle ważne, więc zwracajmy uwagę na kondycję opon w naszym samochodzie. Zimowe opony to nie kaprys, to konieczność, jeśli nie chcemy, żeby nasze auto zostało jeżdżącą katastrofą. Dobrze jest już teraz rozejrzeć się za nowymi oponami na zimowy sezon. Nie zajmą nam w garażu aż tak wiele miejsca, a uda nam się sporo zaoszczędzić przy okazji letnich promocji. Nie ma co czekać na ostatnią chwilę. W Internecie na pewno wyszukamy mnóstwo ofert, a może nawet uda nam się kupić opony z wyższej półki za mniejsze pieniądze.

W wolnej chwili

Czy niedrogie opony to dobry wybór?

Opony samochodowe
Podpatrzone na: www.interopony.pl
Stopniowo nadchodzi moment, gdy powinno się opony letnie zmienić na opony zimowe. Ich wymiana jest nieco niekomfortowym procesem. Chociaż można zaopatrzyć się w opony całoroczne i nie martwić się o wymianę. Na nieszczęście na niesuchym podłożu mają złą przyczepność. Nie oferują one takiego bezpieczeństwa jak opony specjalistyczne. Istotnie jest to tańsze rozwiązanie, ale nie należy oszczędzać na zdrowiu i bezpieczeństwie jednakowoż nas samych jak i naszych bliskich.


Jeżeli nie posiadamy swojego garażu zawsze możemy opony schować w piwnicy, u kogoś z rodziny lub u znajomych. Nie jest to żadnym problemem i opony w spokoju poczekają na swoją porę. Pogoda w Polsce szaleje, kto wie, czy w tym roku zima nie nadejdzie w połowie września… Dobrze być gotowym.
Podpatrzone na: Netcar
Wprowadził: A.T.
18-07-12 10:38:34
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.