Co wziąć na drogę?

Każdy wędrownik, który odznacza się inteligencją, musi zawsze brać ze sobą komplet najbardziej potrzebnych rzeczy. Akcesoria turystyczne należy naturalnie dobierać do rodzaju wyprawy – innego rodzaju rzeczy warto zabierać w góry, inne na wędrówkę po plaży. Ważna jest też pora roku, a zatem i klimat dominujący w danym rejonie świata. Musisz bezdyskusyjnie o tym pamiętać, bo pogoda może cię zmylić – w wysokich partiach gór zwykle jest dużo chłodniej niż na nizinach.

lasy
Wprowadził: DLH Poland
Podpatrzone na: www.dlh.pl
Jeżeli chcesz przygotowywać sobie ciepłe dania, weź ze sobą taki funkcjonalny przyrząd, jak kuchnia turystyczna. Mała butla z gazem może pozwolić ci na przygotowanie kilku specjałów. To szczególnie istotne dla tych turystów, którzy idą na wysokie granie. Ciepłe pożywienie w zimowych warunkach jest zbawienne dla organizmu. Dla zainteresowanych tematem: najlepsze spodnie trekkingowe.

W wolnej chwili

Jak wybrać porządny sprzęt górski?

Zdjęcie tatr
Podpatrzone na: astrojawil.pl
Gdy naszym hobby jest chodzenie po górskich szlakach, wspinaczka także przy okazji przykładowo zwiedzanie jaskiń musimy mieć odpowiednio dobrany sprzęt, który zagwarantuje nam wygodę i poczucie bezpieczeństwa w trakcie wypraw. Każdy dobry sklep turystyczny oferuje takie wyposażenie w swoich katalogach. Często, zdecydowanie zbyt często słyszy się w wielu serwisach informacyjnych wiadomości o ludziach, którzy tracą życie na szlakach, gdyż wychodzą w góry bez przygotowania. To ludzka głupota najczęściej jest główną przyczyną tragicznych wydarzeń w górach.


Kluczowe jest porządne obuwie. Nie wolno iść w góry, jeżeli nosisz buty, które zakładasz codziennie. Ratownicy z ratownictwa górskiego opowiadają, że przyszło im się szukać głupich turystów, którzy wchodzili na ekstremalnie trudne szlaki górskie w klapkach. Wybierz takie obuwie, które charakteryzuje się trwałością i odpowiednią przyczepnością. Wykorzystaj na wyjazd: są też wygodne plecaki turystyczne Ekspedycyjny. Musi on doskonale układać się na plecach, nie męcząc za silnie elementów kręgosłupa. Musi być także spory, byś zabrał wszystkie użyteczne akcesoria – ma wejść do niego solidny namiot.

W górach GPS może zawodzić, dobrze więc nabyć precyzyjne mapy okolic oraz niezawodny kompas, dzięki którym zawsze odnajdziesz dobry kierunek. Warto także poczytać przed wyruszeniem relację doświadczonych podróżników albo zakupić wartościowe przewodniki. Przed podróżą trzeba koniecznie uprzedzić kogoś – najlepiej pracowników schroniska. Jeśli nie wrócisz o ustalonej porze, zaalarmują oni ratownictwo. Takie środki mogą uratować życie, zatem trzeba zawsze to robić!
Podpatrzone na: Sklep Ekspedycyjny.pl
Wprowadził: Katarzyna Makowska
18-07-12 10:38:24
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.