Urlop we dwoje w polskich górach

zakochani
Wprowadził: nattu
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Czy romantyczny wyjazd we dwójkę musi być skierowana ku Rzymowi, Francji lub Barcelonie? Zdecydowana większość Polaków nie ma takiego przekonania. Sprzeciw wobec powiązania romantyki z wypadami zagranicznymi wynika przy tym również z charakteryzujących nas problemów materialnych, ale również z przeświadczenia o tym, że Polska potrafi być także piękna. Zimą najlepiej przekonać się o tym odwiedzając którykolwiek z kurortów; szczególnie kuszące z punktu widzenia zakochanych wydają się zaś przede wszystkim Krynica a także Szklarska Poręba.

Idealne dla zakochanych noclegi w Krynicy to atrakcja przeznaczona głównie z myślą o ludziach aktywnych; posiadające około jedenaście tysięcy mieszkańców miasteczko położone w Beskidzie Sądeckim jest jednym z tych, w jakich nie można się nudzić. Zdecydowana część osób przyjeżdża tu po to, aby uprawiać narciarstwo, okoliczna ludność jest jednak rozkochana głównie w hokeju na lodzie. Wizytę w Krynicy można również wykorzystać do tego, aby zobaczyć, z jak unikatowym sportem mamy tym przypadku do czynienia. Wieczory jest tu wykorzystywany na ogół na spacery po ogrodzie zdrojowym, będącym jednym z najładniejszych plenerów w okolicy niezależnie od pory roku.

Nudzić nie powinny się również pary, decydujące się na noclegi w Szklarskiej Porębie głównie, jeśli są zakochanymi turystami zmotoryzowanymi. Jednym z największych atutów tego miasteczka, położonego w ujściu rzeki Kamiennej na przełęczy Gór Izerskich i Karkonoszy jest jego lokalizacja. Pobyt w Szklarskiej Porębie jesteśmy w stanie więc wykorzystać do tego, aby odwiedzić zagranicznych sąsiadów w Niemczech i Czechach. Nie można jednakże nie docenić tego, że również w samym sercu tego miasteczka nie da się nudzić. Rozkwita tu turystyka piesza, a także entuzjaści nart również nie są skrzywdzeni. Wielkim plusem Szklarskiej Poręby jest także sposobność odbywania romantycznych spacerów, to bowiem właśnie tutaj znajdują się piękne wodospady o których przecież nie sposób mówić jako o elementach typowych dla polskiego krajobrazu. jakość (sprawdź) badania (kliknij odnośnik)


W wolnej chwili

W jaki sposób ciekawie wykorzystać zimowy urlop

Narty, sporty zimowe
Wprowadził: boogy_man
Podpatrzone na: www.sxc.hu
Zima 2013 pozytywnie zaskoczyła narciarzy na tyle niskimi temperaturami, że szusowanie w śniegu jest nadal możliwe. Jeżeli masz wolne dni do zagospodarowania, warto odwiedzić biuro turystyczne i zaznajomić się z ofertami last minute. Wśród nich z przekonaniem odnajdziemy coś, dla osób uwielbiających narty Andora jest na przykład bardzo ciekawą lokalizacją, wybieraną także przez sławy.
Podpatrzone na:
Wprowadził: S.D.
18-07-12 10:38:19
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.