Przydatne iformacje na temat obligacji

W naszych, chwiejnych czasach niezwykle trudno o pożyczkę . Zdają sobie z tego sprawę nie tylko młodzi ludzie, którzy zamierzają zdobyć mieszkanie. Zaciągnąć kredyt w instytucjach bankowych jest niełatwo również znanym przedsiębiorstwom czy poważanym instytucjom.
Lecz ci, którzy znają się na temacie, wiedzą doskonale,iż istnieją równie skuteczne pomysły na uzyskanie środków finansowych. Jednym z rozwiązań jawi się emisja obligacji [].

Z początku, ogólny proces może się wydawać zawiły. Ale jeśli głębiej wnikniemy w temat,zanotujemy mnóstwo zalet takiego rozwiązania. Zdarza się, iż w wielu przypadkach jest to lepsza opcja niż zaciągnięcie kredytu w instytucji bankowej.

W wolnej chwili

Kontroluj firmę dzięki systemowi SAP

szkolenie SAP
Wprowadził: alexvllv
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Business One gwarantuje integrację najważniejszych firmowych procesów biznesowych. Usługi wsparcia sap dotyczą między innymi zaopatrzenia gospodarki magazynowej, produkcji, finansów, sprzedaży, zarządzania relacjami z klientami. Zaznaczyć należy, iż oprogramowanie do zarządzania - SAP Business One to pojedyncza aplikacja, która wyklucza przeprowadzanie oddzielnych instalacji i skomplikowanej integracji wielu modułów. Nie jest to bardzo czasochłonne, a dodatkowo bardzo oszczędne. Dzięki temu systemowi uzyskuje się rzetelny wgląd we wszystkie informacje, ponieważ obsługuje się istotne funkcje biznesowe.


Mały podatnik czyli kto?
Wprowadził: www.sxc.hu
Podpatrzone na: www.sxc.hu
Zanim jednakże opowiemy o tych zaletach, wytłumaczmy najpierw, czym są obligacje. Najkrócej rzecz ujmując, są to papiery wartościowe emitowane w dużym nakładzie. Emitentem, czyli podmiotem, emitującym obligacje może stać się osoba fizyczna, przedsiębiorstwo albo skarb państwa. W tym ostatnim przykładzie są to obligacje państwowe. Papiery emitowane przez rozmaite samorządy terytorialne to obligacje komunalne.

Dlaczego zatem emitowanie obligacji może być działaniem lepszym niż kredytach (zobacz pożyczka pod zastaw działki rolnej)? Obligacje są bardziej elastyczne. Występuje tu opcja niezależności w zatwierdzaniu daty emisji. Można także dostosować termin wykupu do własnego budżetu. Emisja obligacji to również możliwość zadłużenia się na znacznie dłuższy okres, niż w przypadku kredytu. Zdarzają się obligacje nawet kilkunastoletnie. Dodatkowym czynnikiem, decydującym o powodzeniu tej formy, stanowią jej aspekty marketingowe. Obligacje są bowiem postrzegane jako instrument bardziej nowoczesny niż kredyty (zobacz pożyczki pod mieszkanie). Źródło:
Finansowanie inwestycji przy pomocy obligacji jest odbierane o wiele korzystniej niż zaciąganie kredytu w banku. Jest to na pewno traktowane jako przejaw nowoczesności w kierowaniu finansami. Warto jeszcze dodać, że nierzadko ostateczny koszt obsługi obligacji jest tańszy niż koszt kredytu. Naturalnie, to nie jedyne plusy emitowania obligacji, lecz z pewnością te największe. Warto brać je pod uwagę planując kolejne wielkie inwestycje w przedsiębiorstwie lub w samorządzie.
18-06-22 14:45:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.