Czym są w rzeczywistości stacje paliw. Niby każdy z nas wie, ale czy tak jest? Czy wiemy wystarczająco wiele na ich temat?

Jak kogokolwiek zapytamy o stację benzynową, to w pierwszej kolejności będzie jasne, o co chodzi, bo każdy z nas wie co to za miejsce. Niemniej, czy wiesz bez wątpienia czym jest to miejsce i jaką ma historię? Stacja benzynowa odwołując się do definicji to zwyczajnie punkt w którym następuje sprzedaż paliw płynnych, czyli benzyn, oleju napędowego i gazu płynnego. Paliwo nalewamy zawdzięczając to dystrybutorom paliw. Na stacji co więcej można nabyć pozostałe niezbędne akcesoria, jak płyny chłodzące i środki czyszczące.

stacja paliw
Wprowadził: Esteban
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
W przeszłości, kiedy motoryzacja jeszcze nie była tak bardzo rozwinięta, można było sprzedawać tam wyłącznie paliwo, zaś czas ich pracy był precyzyjnie ograniczony. W nocy i święta stacje były nieczynne. Aktualnie stacje benzynowe, w naszym kraju, jak i w pozostałych państwach Europy, działające są z reguły przez dwadzieścia cztery godziny i poprzez cały tydzień. Zazwyczaj odnajdziemy tam nie tylko paliwo, ale też akcesoria motoryzacyjne, części zamienne, jak żarówki samochodowe, bezpieczniki samochodowe, oleje silnikowe oraz pozostałe płyny eksploatacyjne do samochodów.

W wolnej chwili

Odbiór sprzętu elektronicznego. Profesjonalne oferty.

Jak prawidłowo wyczyścić swój komputer
Wprowadził: 2BE.PL Grupa Adweb
Podpatrzone na: 2BE.PL Grupa Adweb
Co zrobić, kiedy pecet nie spełnia już oczekiwań, sprzęt jest przestarzały, nie da się odpalić nowszych programów, a używanie staje się coraz bardziej uciążliwe? Monitor nie świeci tak jak kiedyś albo pojawiły się w sklepach nowsze, wygodniejsze i cieńsze? Nie ma wątpliwości, trzeba w takiej sytuacji znaleźć lepsze podzespoły.


Jednocześnie, obok tego typu towarów na stacjach sprzedawane są napoje i artykuły żywnościowe. Standardowe wyposażenie stacji benzynowych to także toaleta dla podróżujących,w których można skorzystać z łazienki z prysznicem. Na stacjach jest również urządzenie do napompowania opon i odkurzacz (złap okazje na odkurzacz hilti cenawww.sklep.techkar.pl) którym można uprzątnąć wnętrze samochodu. Na licznych stacjach jest myjnia - www.sklep.techkar.pl/produkty-techkar/akcesoria-czesci-myjek-cisnieniowych-techkar/czesci-myjek-techkar,2,3527 - dla samochodów. Trochę większe stacje benzynowe posiadają konkretnie rozległą część handlową i prócz żywności konserwowej zapewniają też produkty świeże, jak pieczywo czy przetwory mleczne. Czasami nawet przy stacjach funkcjonują niewielkie supermarkety, tak więc obiekt służy nie tylko kierowcom, ale także okolicznym mieszkańcom, jako dodatkowy sklep całodobowy.

Pierwotnie stacje benzynowe w Polsce, które określano pompami pojawiły się w 1924 roku w Warszawie. W przeszłości zaś benzynę można było kupić jedynie w aptekach i miejscach z artykułami chemicznymi. Na mniej zamieszkałychterenach Kresów jeszcze w latach trzydziestych niewielka ilość stacji benzynowych utrudniała niemal całkowicie użycie samochodu.Teraz niełatwo sobie wyobrazić taką sytuację, czasem odnosi się wrażenie, że stacji benzynowych jest obecnie za dużo.
18-06-24 09:09:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.