Wszystko co chcesz poczytać na temat finansowania społecznościowego. Krótka charakterystyka

Finansowanie społecznościowe to coraz częstszy sposób na opłacenie kreatywnego pomysłu czy nawet rozpoczęcie działalności. Zasada funkcjonowania jest prosta – trzeba zaprezentować swój projekt i zaoferować drobne upominki za pomoc finansową. Jeśli osiągnie się ustalony cel, otrzymuje się całą zgromadzoną sumę pomniejszoną o drobną prowizję. Jeśli pomysł się jednak nie powiedzie, dotacje są oddawane wpłacającym. Dotować można wszystko – nowinki w technologii, albumy fotograficzne, komiksy, kolekcje odzieżowe czy grę komputerową. Najbardziej liczy się ciekawy pomysł, który musi przypaść do gustu dużej rzeszy osób.
wykres
Zrealizowane pomysły W skali świata udało się już doprowadzić do skutku wiele projektów używających takiego rodzaju opłacania. Wiele z nich to bardzo kosztowne projekty, które do powodzenia wymagały nakładów rzędu kilkuset tysięcy, a nawet miliona dolarów. Jeśli jednak projekt jest dobry, to nie będzie to duży problem. Internauci zwłaszcza polubili pomysł konsoli do gier, funkcjonującej na bezpłatnym oprogramowaniu czy koszulę działającą za pomocą kosmicznej technologii, która reguluje ciepłotę ciała. Na te projekty zebrano za jednym razem najwyższe kwoty pieniędzy. Poparciem największej liczby osób cieszy się jednak muzyka i programy komputerowe. Bardzo dużo artystów uzyskało popularność zbierając środki finansowe na pierwsze wydawnictwo płytowe i zapewniając sobie przy tym ogromną sprzedaż we wszystkich krajach, z użyciem portali do finansowanie społecznościowego np.: wspieram.to. W Polsce przykładem takiej artystki może być Julia Marcell, która wydała tą metodą swoje pierwsze wydawnictwo. W późniejszym czasie została przyjęta pod skrzydła wielkiej wytwórni.


W wolnej chwili

UE i jej narzędzia finansowe

falgi
Wprowadził: Pawel Kabanski
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Unia Europejska dostała niedawno pokojową nagrodę Nobla. Były opinie, że cenne wyróżnienie przekazano niesprawiedliwie. Takie zastrzeżenia są mocno błędne, bo o zasługach tej wspólnoty międzynarodowej mówi fakt, że nasz obszar generalnie jest wolny od konfliktów zbrojnych (nie licząc pewnych państw Bałkan, jednakże one do UE nie należą).

Crowdfunding w kraju
Crowdfunding w Polsce na razie zyskuje na popularności W kraju funkcjonuje parę portali zajmujących się tego typu finansowaniem, każdy jest skierowany na odmienną działalność. Można więc wspierać przedsięwzięcia dobroczynne, kulturalne czy muzyczne, dostępne są także portale skierowane na bardziej oryginalne projekty. O ile jednak poza granicami Polski wielokrotnie udawało się uzyskać kwoty większe niż milion dolarów, o tyle tak wielkie projekty nie były jeszcze dotowane w kraju.
Wprowadził: M.G.
13-07-17 11:27:48
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.