Grupy taryfowe oraz obrót gazem ziemnym czyli możliwości uzyskiwania dużych zysków przez państwo.

Typem paliwa kopalnego jest gaz ziemny. Jest on pochodzenia organicznego – pojawia się w skorupie ziemskiej, gdzie zapełnia przestrzenie. Nierzadko gaz ziemny pojawia się pod wysokim ciśnieniem. Trafić można na złoża paliwa jakim jest gaz ziemny występujące tak samodzielnie, jak i razem z ropą naftową albo węgla kamiennego. Metan stanowi więcej niż 90% składu tego gazu, a skład pozostałych składników nie jest stała.
Gaz ziemny nie pachnie, dzięki temu też jest mniej szkodliwy dla natury. Jest to nadzwyczaj ważna dla świata substancja, z tego też powodu prowadzone są grupy taryfowe gazu, by wspomagały procesy jego wydobywania.

Grupy taryfowe gazu a dochody państw

palnik gazowy
Podpatrzone na: http://www.sxc.hu
Znaczenie i stosowanie w wielu gałęziach gospodarczych paliwa jakim jest gaz ziemny powoduje, że cena za niego nadal jest duża. Istotnym producentem tego gazu jest Norwegia, jeśli przeanalizuje się Europę Północną. Bogate złoża pod dnem Morza Norweskiego jak i Morza Północnego mogą gwarantować zapasy energetyczne temu państwu. Utworzyły się także grupy taryfowe gazu, gdzie członkami mogą być tylko kraje dostatnie ze względu na ilość pozyskiwanego gazu ziemnego. Porównując gaz ziemny do innych substancji, emisja dwutlenku węgla z jego spalania jest do 30% mniejsza niż przy spalaniu ropy naftowej.

Korzystna inwestycja dla państwa – gaz ziemny

Bezsprzecznie dochodowy obrót gazem ziemnym w ciągu roku może przynieść niesamowite zyski dla całego kraju. Duże dochody norweskie, na które wpływ mają w szczególności złoża gazu ziemnego w tym państwie, umożliwiają ciągłe ulepszanie ich gospodarki. Jeśli pod lupę weźmie się obrót gazem ziemnym naszym kraju, trzeba przyznać, że wydobyć można owe paliwo zwłaszcza na Podkarpaciu. Dzięki temu miasta takie jak Przemyśl, Husów albo Sanok mają duże znaczenie. Wpływ na obrót gazem ziemnym w naszym kraju mają też takie rejony jak Zapadlisko Przedkarpackie, Wielkopolska z Odolanowem oraz Lubuskie – Drezdenko. Ponadto, prócz pokładów tradycyjnych, w naszym kraju jest możliwość wydobywania gazu ze złóż niekonwencjonalnych, czyli np. z łupków.


W wolnej chwili

Warto wystawiać opinie o lekarzach

Pomoc medyczna jest przydatna w różnych sytuacjach. Dotyczy to zarówno sytuacji choroby czy jej objawów, jak i robienia kontrolnych badań. Profesja lekarza w zasadzie od zawsze szczyci się wielkim szacunkiem i uznaniem, ze względu na jego przydatność.
Podpatrzone na:
Wprowadził: k.s.
18-10-12 10:13:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.