Co trzeba wiedzieć odnośnie tatuaży?

Dużo ludzi nosi się z zamiarem zdobienia ciała tatuażem. Ta forma ma naturalnie zagorzałych miłośników i wrogów. Zdecydowanie zamiar należy dobrze przemyśleć – identycznie jak znalezienie dobrego miejsca i odpowiedniego wzoru.
Świat poszedł już do przodu, ale również dzisiaj tatuaż łączy się z kimś zbuntowanym, a przy okazji groźnym i z całą pewnością po paru wyrokach. To opinie nie tylko typowe dla obecnych babć. Pomimo to liczba miłośników jest chyba większa od wrogów. Podobno jeden tatuaż rozpala żądze i zazwyczaj może być wstępem do całej serii.

Związek na zawsze

Nomar
Podpatrzone na: Nomar.com.pl
Wadą tatuażu dla niektórych jest to, że raczej zostanie z właścicielem na dłużej. Ludzie obawiają się starzeć nosząc obrazek z młodości, który łypie na wnuki prosto z łydki. Stąd też chociażby decyzja nie jest łatwa. Z całą pewnością prawdziwym fanom sztuki tatuażu to nie przeszkadza. Ci, którzy są niezdecydowani zawsze mogą przetestować tatuaże tymczasowe – mogą pozwolić łatwiej ocenić, czy wybrany wzór jest strzałem w dziesiątkę. Zdecydowanie pochopna decyzja bywa najgorszym wrogiem, więc nie należy robić tatuażu od razu.

Tylko specjalistyczny salon

Wybór salonu tatuażu to ważna sprawa. Na tatuażu absolutnie nie można oszczędzać, dlatego że salon powinien być dobrze wyposażony i przy okazji z tradycjami. Oceńmy więc porządek, zbadajmy, czy jednorazowe narzędzia są normą, a te inne odkażają w specjalnych maszynach. Artyści, którzy tworzą tatuaże, muszą być specjalistami, bo biorą odpowiedzialność za koniec całej akcji. Mogą stworzyć wzór specjalnie na życzenie klienta, jednak najczęściej tatuują z typowych propozycji (wzoru przyniesionego przez klienta lub z katalogu).


W wolnej chwili

Tatuaże i naklejki na szyby

Tatuaże
Podpatrzone na: Nomar.com.pl
Ongiś w wielu kulturach na tatuaż mogli sobie pozwolić jedynie nieliczni. Zazwyczaj byli to plemienni wojowie. Przystrajanie skóry tatuażem miało znaczenie obrzędowe. Potem tatuaże wykonywali sobie zwyczajni ludzie, ale na ogół był on kojarzony z kryminalnym półświatkiem. Z czasem jednakże uległo to zmianie. Tatuaże zaczęli wykonywać artyści, muzycy a nawet dyplomaci.


Czy tatuaż może boleć?

Wiadomo, że tatuowanie boli, ale natężenie zależy od percepcji. Ci, którzy są świadomi procesu nie mają wątpliwości, że ich to nie przeraża, bo to nie jest ogromne cierpienie. Bardziej wrażliwi na pewno mocniej mogą przeżyć ozdabianie ciała igłą. Istotny jest wybór miejsca i stopień jego unerwienia. Udo czy ramię – nie są bolesne bolesne. Niektórzy polecają używanie kremów znieczulających, chociaż ich działanie może przypominać chyba placebo. Nieodpornym pozostaje jedynie bezpieczna kalkomania.
13-01-04 09:50:26
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.