Nowa era telefonów komórkowych

Rozwój technologii smartfonów nabiera dynamiki w ostatnim czasie. W chwili obecnej blisko 50% sprzedawanych komórek to smartfony. Przoduje iphone, którego nowa odsłona za każdym razem jest poruszana w mediach. Apple posiada rzeszę fanatyków, którzy oczekują najczęściej w kilometrowych kolejkach by zakupić smartfona w dniu premiery.

Mimo wysokich kosztów, produkty Apple'a sprzedają się znakomicie. Na tyle, że ucierpiał poważnie na tym dawny lider - nokia. Skandynawska firma przeoczyła modę na smartfony, w wyniku tego już po kilku latach mocno odbiło się to na sprzedaży.

smartfony
Podpatrzone na: technibufallo.com
Szansę wykorzystali azjatyccy producenci przykładowo samsung. Flagowy telefon Samsunga Galaxy jest bardzo popularny, a i jego cena jest znacznie niższa od cen Iphona. Smartfon Samsunga ma bardzo dużo możliwości, przeważnie tych samych co Iphone.

HTC zaprezentowało pierwszy smartfon z system Windows i HTC Sense – inteligentnym interfejsem. Użyty w HD2 szeroki ekran pojemnościowy o przekątnej 4,3 cala pozwala na wyświetlanie wyraźnego obrazu oraz łatwe przeglądanie stron i korzystanie z aplikacji. Przez to projektowanie aplikacji na windows phone ma jeszcze większe możliwości.

To następny krok w stronę personalizacji telefonów. Okienkowy ekran 4,3 cala umożliwia wyświetlanie multimedialnych informacji pogodowych z użyciem pełnego ekranu. HD2 może być zmieniane w sposób najbardziej pasujący wymaganiom użytkownika poprzez ściąganie nowych programów.

Warto zauważyć, że w nowych odsłonach smartfonów wyświetlacze mają większą przekątną. Klawiatura zniknęła, obecnie wyświetlana jest na wyświetlaczu telefonu. Duże ekrany umożliwiły na tworzenie userom tysięcy programów jak gry.

W wolnej chwili

Przyszłość aplikacji mobilnych

Supertelefon z układem Tegra 3
Wprowadził: Tabasco PR
Podpatrzone na: Tabasco PR
Przez pewien okres aplikacje mobilne były dostępne tylko dla właścicieli iPhone’ów. Firma Apple była zdecydowanie prekursorem rozwiązań na telefony komórkowe. W tym okresie pojawiło się mnóstwo programistów wyspecjalizowanych w programach tylko na urządzenia tej firmy. Niewiele później stały się popularne telefony oparte na systemie operacyjnym Android.


Także jakość aparatów, w które wyposażone są smartfony jest znakomita. Najczęściej mają one po dziesięć megapikseli i wspaniałą jakość zdjęć.

Ogromna szybkość obliczeniowa w smartfonach pozwoliła na tworzenie przeróżnych aplikacji. Dzięki temu zrodziła się osobna gałąź jaką jest development aplikacji mobilnych. Sporo firm chce mieć własne programy, by przyciągnąć użytkowników. Są to aplikacje takie jak opcja notatniki, czy różnego rodzaju gry. jakość (świetna strona) wyświetlacze (reklama diodowa - idź tutaj)
Podpatrzone na: jojomobile.eu
Wprowadził: S.S.
18-07-12 10:41:58
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.